Havajská masáž Lomi Lomi: Co všechno zahrnuje

Havajská masáž Lomi Lomi: Co všechno zahrnuje

Uvodem do světa Havajské masáže Lomi Lomi

Co obrazy z hlubin oceánu v raných hodinách vstupujícího slunce mají společného s úlevou od bolesti svalů a stresem? Pravděpodobně jste na tuto otázku těžko odpovídeli a to je v pořádku. Tyto skvosty spojuje v jedno Ladíce Havajská masáže Lomi Lomi. Zveme vás, vaše svaly, nervové body a duši na cestu ke zdraví a harmonii se všemi smysly. Protože když mluvíme o Lomi Lomi, hovoříme o něčem, co je mnohem víc než jen masáž.

Proč vůbec zvolit právě masáž Lomi Lomi?

Ne, nezbláznila jsem se a nepíšu o nějaké exotické šťávě. Lomi Lomi je tradiční havajská masáž, která má za cíl uvolnit tělesné i duševní napětí, poskytnout úlevu od bolesti a harmonizovat celé tělo. Kromě toho proč zkusit Těchlebem? Karel, můj choť, mi jednou řekl: "Ludmilo, jsi jako kočka. Ryba tě odmění, ale s peřím zatoužíš po honění micích králíků." To byl ten okamžik, kdy jsem věděla, že mě tato masáž láká mnohem více než moje kočka Mína hrabání záhonu.

Havajská filosofie a Lomi Lomi

Jak už název napovídá, Lomi Lomi pochází z Havaje, ostrova surfování, slunce a věčného léta. Její praxe sahá do dávných dob, kdy byla součástí rituálů původních Havajských šamanů, kahunaů. V souladu s havajskou filosofií je Lomi Lomi více než jen masáž. Je to proces, který zahrnuje tělo, mysl a ducha, s cílem dosáhnout naprosté harmonie a rovnováhy. Během masáže, masér vykonává plynulé a rytmické hmaty po celém těle pacienta pomocí paží a loktů. Jedná se tak o kombinaci teplých olejů, hudby a vůní, které vytváří relaxační a harmonické prostředí.

Potřebné informace před prvním sezením Lomi Lomi

Než se vydáte na první sezení Lomi Lomi, je třeba mírně upozornit na několik věcí. Komunikace s masérem je klíčová. Před začátkem masáže se podrobně poraďte o svých nutnostech a očekáváních. Dále, kvůli velkému množství používaného oleje, budete pravděpodobně nuceni odkládat většinu oblečení. Z tohoto důvodu doporučujeme zvolit pohodlné spodní prádlo, které nebude vadit při masáži nebo následném mytí. Optimálně je třeba věnovat alespoň hodinu a půl až dvě hodiny masáži, aby se zcela projevily její benefity.

Výhody masáže Lomi Lomi

Masáž Lomi Lomi přináší řadu výhod pro tělo a mysl. Mimo jiné může pomoci uvolnit tělesné i duševní napětí, podporuje detoxikaci těla, zlepšuje krevní oběh a lymfatický systém a povzbuzuje tělo k obnově energie. Ale to není vše! Je známo, že má také pozitivní vliv na stav naší pokožky, kterou vyživuje a zvlhčuje díky použití přírodních olejů. Napomáhá i při potížích s celulitidou a může podporovat hubnutí.

Můj osobní zážitek s masáží Lomi Lomi

Jestli jsem někdy něco udělala dobře, bylo to, že jsem se rozhodla vyzkoušet masáž Lomi Lomi. První návštěva u maséra byla pro mě oči otevírací. Po masáži, která trvala skoro dvě hodiny, jsem se cítila plná energie a revitalizovaná, prakticky jsem se vznášela. Dlouhodobě trpím bolestmi zad a hlavy. Myslím, že moje zlatý retrívr Max a kočka Mína cítí, když jsem v napětí a snaží se mi pomoci tím, že mě hřejí. Ale tato masáž přinesla úlevu jako nic jiného.

Konečné myšlenky

Pokud hledáte způsob, jak se zbavit napětí, stresu nebo jen potřebujete něco na odreagování, vřele vám doporučuji masáž Lomi Lomi. Je to zážitek, který by si měl každý dopřát v tomto stresujícím světě. S Lomi Lomi se naučíte poslouchat svoje tělo, dbát na své zdraví a shledáte klid v každodenním shonu. Když masáž skončila, cítila jsem se skoro jako kdybych právě vyjela z lázní na vlnách tichého oceánu. Myslím, že to vše vyjadřuje, kolik mi tato masáž dala.

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.