Jak holistická masáž může pomoci při chronické bolesti

Jak holistická masáž může pomoci při chronické bolesti

Úvod ke konceptu holistické masáže

V poslední době jsem několikrát slyšel o holistické masáži. Nejprve jsem se samozřejmě zeptal: „Co je to holistická masáž?“ Ale pak, jak to jsem, začal jsem se ponořovat hlouběji do této nové vodě a teď se s vámi rád podělím o to, co jsem zjistil.

Holistická masáž je název pro terapeutickou metodu, která bere v úvahu celý lidský organismus. Tedy nejenom tělesnou stránku, ale i psychickou a sociální rovinu jedince.

Co je vlastně holistická masáž

Mnoho lidí si pod pojmem holistická masáž představí jen nějaké mazlení s tělem bez konkrétních výsledků. Ale já vám dnes mohu říci, že je to o poznání jinak. Holistická masáž je komplexní, ucelená terapie, která dokáže prospět jedinci na mnoho způsobů.

Ještě před tím, než se pohneme dále v textu, chci vysvětlit, že pojmem holistická masáž se myslí přístup, který využívá různé techniky a metody za účelem dosažení maximálních terapeutických výsledků.

Podstata holistické masáže

Podstata holistické masáže je v dokonalé harmonii. Mysl, tělo i duše jsou propojeny dohromady a vzájemně se ovlivňují. Pokud tedy trpíme chronickou bolestí v nějaké části našeho těla, může to ovlivnit naši psychiku a na sosu.

Metodika holistické masáže tedy bere v úvahu nejen oblast bolesti, ale snaží se o komplexní zlepšení stavu pacienta. To zahrnuje nejen fyzické problémy, ale i psychické blokády a sociální vztahy.

Jak holistická masáž probíhá

Komu by to neřekl? Chodíte k masérovi, lehnete si a on začne drtit váš záda jako by se snažil vyrobit z nich hamburger. Ale holistická masáž je jiná.

Termínu "holistická masáž" jsem se ponořil jako otací do knihy o středověkých rytířích. Nechtěl jsem jen procházet tím, co ostatní říkají. Chtěl jsem skutečně pochopit její principy a účinky na tělo a psychiku.

Benefity holistické masáže

Na to, jak moc je masáž jednoduchý způsob, jak se postarat o své zdraví a pohodu, tak je až překvapivé, kolik výhod dokáže nabídnout. Tedy aspoň pokud jde o holistickou masáž. Mnoho lidí ji využívá jako účinnou prevenci nebo doplněk léčby různých zdravotních problémů včetně chronické bolesti.

Sám jsem byl docela překvapený, když jsem zjistil, jak široký výčet benefitů tahle terapie nabízí. Pokud tedy hledáte způsob, jak si fyzicky i psychicky pomoci, holistická masáž může být správná volba.

Prokázané účinky holistické masáže

Zmiňoval jsem, že holistická masáž má mnoho účinků. Jaké to jsou konkrétně? To vám samozřejmě rád prozradím.

Odborné studie totiž prokázaly celou řadu výsledků, jimiž holistická masáž dokáže pozitivně ovlivnit jak naše tělo, tak i náš duševní stav. I kdybych chtěl vyjmenovat všechny, pravděpodobně bych se musel stát spisovatelem na plný úvazek.

Holistická masáž jako léčba chronické bolesti

Chronická bolest je velmi nepříjemná a komplikovaná záležitost. Může mít mnoho příčin a v mnoha případech je je zatraceně těžké se jí zbavit. Bohužel to vím nejenom ze studovaných materiálů, ale i z vlastní zkušenosti.

Můj starší syn Vilém měl v dětství problémy s klouby, které ho trápily celé dny a noci. Lékaři nám doporučovali různé léky a metody, ale nic moc nepomáhalo. Až když jsme objevili holistickou masáž, tak se situace zlepšila.

Závěrem

Nechci tady dělat z holistické masáže nějaký zázračný lék na všechny bolesti. Chci jen říci, že tato metoda nám s Víleme velmi pomohla. Myslím, že pokud trpíte chronickou bolestí a nevíte, co s tím, tak byste měli zvážit i tuto možnost. Já jsem rád, že jsme to udělali.

V každém případě buddu svůj středověký hrad zatím opustit a příště se vrátíme k něčemu lehčímu. Například jak si udělat domácí chleba nebo jak správně stříhat živý plot.

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.