Jak masáž po porodu může pomoci při bolesti zad

Jak masáž po porodu může pomoci při bolesti zad

Proč je masáž po porodu tak důležitá?

Je tady ta chvíle, na kterou jsem se těšil! Něco, co jsem s rostoucím zájmem zkoumal poslední měsíce. A to je důležitost masáže pro novopečené maminky. Víte, je to taková ta věc, kterou většina z nás mužů asi moc nechápe. Ale zamyslete se chvíli nad tím, co všechno musí ženské tělo při porodu vykonat a jak obrovský fyzický (a emocionální) stres prožívá.

No a kdyby toho nebylo dost, po všem tom úsilí mohou často následovat obtíže, jako je bolest zad, únava, stavy úzkosti nebo depresivní nálada. A jeden ze způsobů, jak s těmito problémy pomoci, je právě masáž.

V podstatě je to tak, že masáž po porodu může být pravým ořechovým pro boj s bolestí zad a dalšími problémy. A proč je tomu tak? Masáž zvyšuje prokrvení těla, napomáhá relaxaci a uvolňuje svaly. A to je přesně to, co tělo novopečené maminky potřebuje.

Typy masáže vhodné pro novopečené maminky

Ale jaké typy masáže jsou nejlepší? To je otázka, na kterou není jednoduchá odpověď. Každá žena je jiná a co funguje pro jednu, nemusí fungovat pro druhou. Nicméně obecně lze říci, že existuje několik typů masáže, které jsou obzvláště vhodné pro novopečené maminky.

Masáž švédská je jednou z nich. Používá různé techniky, jako je hnětení, tření, poklepávání a vibrace, které pomáhají uvolnit svaly a zbavit se napětí. Reflexologie je jiná forma masáže, která se zaměřuje na určité body na nohou a rukou, které jsou spojeny s různými oblastmi a orgány těla. Znáte to - když vám někdo masíruje nohy, je to jako kdyby jste šli do nebe!

Můžu vám říct, že když jsem jednou měl tu čest pomocí reflexologie pomoci své kamarádce, která měla po porodu problémy s bolestmi zad, bylo to úžasné. Bylo vidět, jak se jí ulevuje s každým dotykem a jak se její tělo uvolňuje. To je ta magie masáže!

Důležitost hydratace a relaxace po masáži

Pomáhá mi, když mám při psaní po ruce svého psa Borise. Je to takový můj malý doprovodný terapeut, který mi pomáhá udržovat focus. A stejně jako já potřebuji Borise, potřebují novopečené maminky po masáži také něco, co jim pomůže udržet ten stav relaxace a uvolnění.

A co by to mohlo být? No, co takhle třeba kvalitní hydratace a dostatek odpočinku? To jsou dvě klíčové věci! Víte, když dostanete masáž, ve vašem těle se uvolňují toxiny. A aby se tyto toxiny mohly z těla dostat, je potřeba dostatečné množství vody.

Odpočinek je pak důležitý pro regeneraci těla a mysli. No a také pro to, aby tělo mohlo účinně využít pozitivní efekty masáže.

A jak se to dá v praxi realizovat? No, co takhle si například po masáži dopřát relaxaci s dobrým filmem nebo knihou? Nebo si dopřát kvalitní spánek, kdy vám nikdo nebrání si lehnout a odpočívat, jak dlouho potřebujete. A pro hydrataci? Můj tip je pitný režim realizovat formou bylinných čajů, které přináše

Domácí masáž jako alternativa

Nemusím vám říkat, že pravidelné navštěvování profesionálního maséra může být docela nákladné. Ale co kdybych vám řekl, že existuje řešení, které může být stejně efektivní a zároveň úplně zadarmo?

Říkám vám, domácí masáž může být skvělá alternativa! Samozřejmě, představa, že by vás někdo měl pravidelně masírovat, může být pro někoho trochu intimní nebo nepohodlná. Ale věřte mi, s trochou praxe a trpělivosti se dají dosáhnout skvělé výsledky.

Chce to jen najít toho správného partnera, ať už je to manžel, partner, kamarádka nebo kamarád. A pak se jen chopit krémů, olejů a učit se. A víte co? Právě díky tomu, že si začnete věnovat pozornost svému tělu a ucítíte, jak se mění pod vašimi rukama, může být domácí masáž velmi osvobozující a terapeutická i pro vás samotné!

Výběr správného masérského oleje

Moje babička vždycky říkávala, že nesprávný olej může zničit i ten nejlepší guláš. A víte co? Myslím, že měla pravdu! Stejně jako u vaření, i u masáže je důležitý výběr správného oleje.

A jaký by měl ten správný masážní olej být? Měl by být přírodní, bez umělých přísad a parfemací, které mohou pokožku dráždit. Měl by být lehký a snadno se vstřebávat do pokožky. A samozřejmě by měl příjemně vonět!

Mezi oblíbené masážní oleje patří například olej jojobový, olej mandlový nebo kokosový. Každý z nich má své specifické vlastnosti, které mohou být pro určitou osobu nejlepší. Ale kdepak, neexistuje jeden, který by byl ideální pro všechny. Takže když budete vybírat ten svůj, nenechte se ovlivnit tím, co je momentálně "in", ale sledujte své tělo a jeho potřeby.

Osobní zkušenost a doporučení

Pokud máte zvíře, víte, jak je důležité mu poskytnout tu nejlepší péči. A to samé platí i pro sebe. Jak jsem už zmínil, měl jsem příležitost pomoci své kamarádce s bolestmi zad po porodu a byl jsem překvapený, jak efektivní masáž může být. Takže pokud trpíte bolestí zad, nedopřáváte si pravidelné masáže, doporučuji to změnit.

Když jsem poprvé slyšel o tom, jak masáž může pomoci snížit bolest zad po porodu, byl jsem skeptický. Ale poté, co jsem viděl, jak masáž opravdu funguje, musím přiznat, že jsem byl překvapen. Myslím, že je to skvělá volba pro každou maminku, která trpí bolestí zad a hledá způsob, jak se s tím vypořádat.

Takže, milé maminky, pokud trpíte bolestí zad po porodu, nebojte se využít síly masáže. Věřím, že vám to pomůže tak, jak pomohlo mé kamarádce. A pokud nemáte možnost navštěvovat profesionálního maséra, proč to nezkusit doma s partnerem? Stačí trocha oleje, pár dobrých technik a láska k sobě samé. Protože vy to rozhodně zasloužíte!

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.