Jak sportovní masáž pomáhá při redukci stresu

Jak sportovní masáž pomáhá při redukci stresu

Úvod do světa sportovní masáže

Moje cesta k pochopení účinků sportovní masáže na redukci stresu začala opravdu zajímavě. Už jako dítě jsem měl rád fyzické aktivity, avšak v dospělosti se staly sportem i nezbytné masáže neodmyslitelnou součástí mého života. Neměl jsem vyloženě radost, když jsem musel po náročné tříhodinové cyklistické vyjížďce jít na masáž, ale nikdy bych si nemyslel, jak moc mi to vlastně pomůže překonat stres. Právě na tvrdou lavici mého masérky jsem tuto věc pochopil. Nejen že se mé svaly cítily lépe, ale takovéto relaxační chvilky mi pomáhaly k zvládnutí celkového stresu a únavy. A teď bych se s vámi o své poznatky rád podělil.

Co je to sportovní masáž?

Sportovní masáž, to je něco jako suplement pro sportovce. Nějaký ten protein, který pomáhá svalům regenerovat se rychleji. Jenomže sportovní masáž je o něco víc. Nemůžeme ji jen tak zbaštit. Musíme si pro ni udělat čas, musíme ji vychutnávat. Mám to štěstí, že jsem našel skvělou masérku, která svou práci opravdu rozumí a dokáže mě dostat do stavu, kdy se svět kolem mě na chvilku zastaví a já jsem schopen zapomenout na všechny starosti.

Jak sportovní masáž redukuje stres?

Jak už jsem zmínil, sportovní masáž je skvělý nástroj pro redukci stresu. A jak to funguje? Když jdete na masáž, masér pracuje přímo s vašimi svaly, které se pod jeho odbornými prsty uvolňují a uvolňují se i z nich uložené napětí, což v konečném důsledku vede k poklesu hladiny stresu. Často žijeme životy v non-stop módu a moc si neuvědomujeme, co to všechno dělá s naším tělem. Sportovní masáž na tomto místě přichází s úlevou.

Rychlý tip: Máte tendenci nosit stres ve svých ramenou? Nebuďte překvapení, jestliže vás masér po sportovní masáži upozorní na oblast "trapézových" svalů! Říkám jí také "zóna stresu".

Přínosy sportovní masáže mimo sportovní svět

Sportovní masáž ale není jenom pro sportovce. Je to nástroj, který by měl používat každý, kdo chce mít své tělo v dobrém stavu a zároveň chce redukovat stres. Jestli jste jako já a milujete pohyb, ale také potřebujete něco na redukci stresu, sportovní masáž je skvělou volbou. Není to jen o dostávání svalů do lepšího stavu, ale o celkovém zvládnutí stresu a únavy, které s sebou přináší naše každodenní životy.

Jak přijít na řadu? Jde to i doma?

Možná si teď říkáte: "Dobře, Jaroslav, jasně, ale jak na to mám přijít? Nemám na to čas nebo peníze." Ale nebojte se. Sportovní masáž je třeba považovat za investici do vašeho zdraví a pohody. Navíc, dnes existuje spousta metod a návodů, jak provádět základní techniky sportovní masáže i doma. Ale samozřejmě, nic se nevyrovná profesionálním rukám maséra nebo masérky.

Rychlý tip: Pokud se vám zdá, že nemáte na masáže čas, zkuste si je zařadit jako nezbytnou součást svého týdenního režimu.

Masáž jako čas pro sebe

A pak tu je další stránka věci. Kromě fyzických přínosů je sportovní masáž také svým způsobem rituálem. Je to čas, během kterého můžeme zvolna usnout, nebo se zcela oddat naprosté relaxaci a stát se nástrojem ve rukou odborníka. Upřímně, kdo z nás si nedovede představit lepší způsob, jak strávit půl hodiny nebo hodinu svého dne?

Je sportovní masáž pro každého?

Je. I kdyby sport nebyl součástí vašeho života, měli byste zvážit sportovní masáž. Jak jsem zmínil dříve, sportovní masáž je skvělým nástrojem pro boj se stresem a je pro všechny ty, kteří chtějí mít své tělo v dobrém stavu. Je pro ty, kteří hledají něco víc než jen tištění svalů. Kromě jim toho může sportovní masáž pomoci krásně vypnout a relaxovat.

Rychlý tip: Jestliže jste mezi těmi, kteří masáži ještě nevěnovali svůj čas, zkuste to změnit! Budete překvapeni, jak velký dopad na vaši pohodu toto jednoduché rozhodnutí může mít.

Zkuste tedy sportovní masáž jako nástroj pro redukci stresu. Nedělejte to kvůli mně, ale kvůli sobě. Ať už jste sportovec, nebo ne, sportovní masáž může být skvělým doplňkem vašeho života. Nenechte si ujít tuhle cestu k pohodě a relaxaci.

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.