Masáž lávovými kameny: Rozptylujeme mýty a objevujeme pravdu

Masáž lávovými kameny: Rozptylujeme mýty a objevujeme pravdu

Co to vlastně ta masáž lávovými kameny je?

Když se řekne masáž lávovými kameny, hned si vybavím tu příjemnou tepelnou terapii, která kombinuje tradiční masážní techniky s horkými kameny bazaltového původu. Ačkoliv je tato masáž uznávaná po celém světě, objevují se kolem ní různé mýty, které stojí za to probrat. Nuže, pustíme se do toho a začneme s prvním mýtem, který se v praxi vyskytuje až překvapivě často.

Mýtus č. 1: Lávové kameny pálí a spálí kůži

Ten pocit ohnivého doteku, který nám prý ty lávové kameny na pokožce zanechají, je vlastně jen bájná historka. Ve skutečnosti odborní maséři ohřívají kameny na optimální teplotu, která je dostatečně teplá, aby uvolnila napětí ve svalech, aniž by způsobila popáleniny. Je zapotřebí zmínit, že masážní terapeut musí mít patřičnou certifikaci a vědět, jak teplotu kamenů správně kontrolovat.

Mýtus č. 2: Masáž lávovými kameny je jenom o teple a více nic

Hloubka masáže vás může naprosto omámit. Lávové kameny nejsou jen prostředek pro přenos tepla, ale jejich váha a hladkost také umožňují hlubokou a intenzivní masáž svalů. Teplé kameny, které masér šikovně sklouzává po těle, pracují podobně jako ruce, když zacílí na svalové uzliny a kupodivu vedou k okamžitému uvolnění.

Mýtus č. 3: Tato masáž je novodobý výmysl

Ruku na srdce, tahle metoda má kořeny hluboko v minulosti a využívaly ji už různé starověké kultury. Třeba Havajci používali horké kameny ke kalení svalů a uvolnění napětí a to už před stovkami let! Přesto se moderní masáž lávovými kameny spoléhá na poznatky a procedury, které se vyvinuly v průběhu let, ale její principy jsou staré tisíciletí.

Mýtus č. 4: Masáž má stejný účinek na každého

A to by byl opravdu zázrak, kdyby to byla pravda. Každý člověk je unikátní a jeho svaly a tělo reagují různě. Je to podobné jako s různými typy fyzické aktivity – co je pro jednoho pohoda, pro druhého může být náročné. Vzhledem k tomu je také důležité hledat zkušeného maséra, který umí praktikovat individualizovaný přístup přizpůsobený potřebám a preferencím každého klienta.

Mýtus č. 5: Pro hlubokou masáž jsou lávové kameny nesprávná volba

Hodně lidí si myslí, že pro hlubší masáž je potřeba pouze silný tlak prstů a dlaní. Lávové kameny ale mohou dodat úplně nový rozměr. Když masér použije horké kameny jako rozšíření svých rukou, může skvěle pracovat s tlakem a ještě více propracovat svalové uzliny a napětí. A nebojte, není to o škrábání nebo nepříjemném tlaku, je to o tom správném doteku, ve správném místě a ve správný čas.

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.