Medová masáž: Jak ji zařadit do svého wellness plánu

Medová masáž: Jak ji zařadit do svého wellness plánu

Úvod do medové masáže

Není nic lepšího než se po náročném dni zkusit uvolnit pomocí různých metod wellness. A víte, co je pro to nejlepší? Medová masáž! Pro ty z vás, kteří o ní ještě neslyšeli, je to masáž využívající přírodních léčivých vlastností medu, aby revitalizovala vaše tělo a uváděla mysl do klidu. Jako milovnice wellness jsem si tuto techniku velmi oblíbila a dnes se o ni s vámi podělím.

Každý z nás má své oblíbené způsoby relaxace. Někdo má rád saunu, jiný si zase oblíbí aromaterapii. Můj Karel, například, se nejraději odreaguje při procházce s naším milovaným pejskem Maxem. Já se však nějakou dobu cítím nejlépe po medové masáži.

Proč zvolit medovou masáž?

Co je tak speciálního na medové masáži? Med je důležitý při procesu zvlhčování a obnovování pleti. Tento skvělý přírodní produkt má silné antibakteriální a antioxidantní vlastnosti, které podporují zdraví a vitalitu pokožky. Peelingové vlastnosti medu odstraňují mrtvou kůži a podporují obnovu buněk, zanechávají pokožku hladkou, jemnou a zářící.

Medová masáž je skvělý způsob, jak se zrelaxovat a zároveň prospět svému tělu. Ale nezapomínejme, že není vhodná pro všechny. Pokud máte alergii na med, měli byste tento druh masáže raději vynechat. Je také důležité si uvědomit, že med může být docela lepkavý, takže není pro každého. Jak říká naše rozverná kočka Mína, z medu se lapá sladce, ale ten dobytek je hrozně lepkavý!

Jak začít s medovou masáží

Chcete-li začít s medovou masáží, první věc, kterou potřebujete, je kvalitní med. Nemusí to být něco ultra luxusního, ale snažte se vyhnout levnějším možnostem s aditivy. Pro medovou masáž je ideální med v bio kvalitě.

Pomocí lžíce medu ho naneste na kůži a začněte jej lehce vmasírovávat. Masáž by měla začínat na krku a postupovat dolů po těle. Pokud se chcete věnovat místům, kde se vám tvoří celulitida, medová masáž může pomoct. Mějte na paměti, že masáž by měla trvat alespoň 20 minut, aby med mohl proniknout do kůže a vstřebat se.

Právní tipy pro domácí medovou masáž

I když medovou masáž může provádět masážní terapeut, je to něco, co můžete udělat i sami doma. Domácí wellness se stává stále populárnějším a medová masáž se k tomu dokonale hodí. Vyzkoušejte ji a možná ji zařadíte mezi své oblíbené rituály.

Pro mě osobně je klíčový fakt, že to můžu dělat v klidu a pohodlí svého domova v Brně. Nemusíte se starat o cestu do lázní nebo wellness centra, můžete si užívat své oblíbené hudby a nemusíte se bát, že by vás někdo rušil. Dům se stává vaším wellness oázou a medová masáž začíná být součástí vašeho rituálu péče o sebe.

Vlastní aplikace techniky medové masáže

Když jsem se poprvé dočetla o medové masáži a vyzkoušela jsem ji na sobě, byla jsem nadšená. Cítila jsem se relaxovaně a pokožka na mém těle byla jako nová. Ale pak jsem si uvědomila, že nevím jak na to přesně. Proto jsem se rozhodla vzdělávat se a začala jsem probádat techniky medové masáže.

Doporučuji věnovat se každé části těla po dobu 5-10 minut, přičemž každý pohyb by měl být jemný a teplý. Najdete si různé techniky aplikace medové masáže na internetu - některé vám poradí pohyby ve tvaru osmičky, jiné zase doporučují krouživé pohyby. Vyberte si, co vám nejvíce vyhovuje a co si myslíte, že vám nejvíce prospěje.

S kombinování medové masáže s jinými wellness praktikami

Nemusíte se omezovat pouze na medovou masáž. Můžete pokračovat v wellness rutině a kombinovat medovou masáž s jinými technikami, jak se vám to líbí. Možná budete chtít po medové masáži meditovat, dělat jógu, či jen vypít sklenku vašeho oblíbeného čaje. To je na vás. Nakonec, všechno je o tom, aby vám to dělalo dobře a byli jste v pohodě.

Tvůj wellness plán

Snažím se zařadit medovou masáž do svého týdenního wellness plánu. Nemusí to být každý den, ale alespoň jednou za týden je to pro mě must have. Jako velmi zaneprázdněná blogerka si potřebuji najít čas pro sebe, a tato masáž je pro mě ideální.

Pro mě je nejdůležitější, abych věděla, že dobře pečuji o své tělo a mysl. A medová masáž je jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout. Takže doufám, že jsem vás inspirovala a že i vy zařadíte medovou masáž do svého wellness plánu. Uvědomím si, že péče o sebe důležitá je a je třeba jí věnovat čas. Tak tedy, přeji vám krásné chvilky při medové masáži!

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.