Proč je klasická masáž ideální pro sportovce?

Proč je klasická masáž ideální pro sportovce?

Proč je klasická masáž ideální pro sportovce?

Pravděpodobně se ptáte, proč byste měli jako sportovec věnovat svůj drahocenný čas klasické masáži? Přece jen, čas strávený v masážním salóně mohou být chvíle, které byste mohli věnovat intenzivnímu tréninku nebo regeneraci s pomocí nejmodernejší technologie. To je logické, i já jsem si tento argument kladla. Ale pak jsem to zkoumala hlouběji, vyzkoušela na sobě a změnila názor.

Relaxace svalů a úleva od bolesti

Není pochyb, že pravidelná fyzická aktivita je pro tělo náročná. Ať už jste profesionální sportovec nebo se rádi věnujete sportu příležitostně, svaly podléhají vysokým nárokům. I když se Karel, můj manžel, věnuje sportu jen rekreačně, často se stěžuje, jak ho bolí svaly a jak je unavený. A tak jsme vyzkoušeli klasickou masáž.

A víte, jaký je mezi námi rozdíl? Karel si po masáži povzdechl, že se cítí jako znovuzrozený a já? No, já si opět uvědomila, že klasická masáž je pro mě něco jako magický elixír pro sportovce. Svaly se uvolnily, bolest comme il faut odezněla a kromě toho mám pocit, že se obnovila i moje sportovní výkonnost.

Podpora cirkulace a tvorby nových svalových buněk

Masážní terapie, včetně klasické masáže, byla prokázána jako účinný způsob, jak zvýšit cirkulaci krve v těle, což je klíčové pro regeneraci po fyzickém výkonu. Díky zvýšenému průtoku krve se do svalů dostává více kyslíku a živin, které podporují růst a regeneraci svalových buněk. A víte, co je na tom nejlepší? Nemusíte být žádný špičkový sportovec, aby vám to pomohlo. Tento efekt nastává u každého, kdo pravidelně cvičí.

Prevence zranění a urychlení regenerace

Sportovci jsou náchylní k celé řadě svalových a kloubních problémů, které mohou negativně ovlivnit jejich výkon. Nedávno jsem četla studii, která uvádí, že pravidelné masáže mohou předcházet zraněním tím, že udržují svaly a klouby v optimální kondici. A když už ke zranění dojde, masáže mohou rychleji uzdravit tělo a přivést ho zpět do formy.

Před několika lety jsem si při běhání natáhla stehenní sval a následně jsem musela trénink přerušit. Místo toho, abych seděla doma a byla zbytečně nervózní, rozhodla jsem se zkusit regeneraci podpořit právě masážemi. A víte co? Urychlilo se to! Po několika sezeních jsem se cítila lépe a byla schopná se vrátit k tréninku rychleji, než jsem očekávala.

Vyšší pohodlí a lepší nálada

Mám pro vás jednu pikantní zprávu! Klasickou masáž si můžete dopřát i z toho důvodu, že je to prostě příjemné! Ano, slyšíte dobře. Masáž je jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak zlepšit svou náladu, uvolnit se a zbavit se stresu. A to platí i pro sportovce. Odpusťte mi ten mírně sebevědomý úsměv, který se mi nyní vkrádá do obličeje, ale při představě masáže se prostě nedá udržet vážnou tvář.

Zaprvé, kdo z nás by si nechtěl aspoň na chvíli odpočinout a zapomenout na všechny ty svalové bolesti a napětí po náročném tréninku? No přesně. A zadruhé, znáte ten pocit, když vyjdete z masážního salonu jako znovuzrozený, s úsměvem na tváři a s nulovými bolestmi svalů? Každý, kdo to zažil, ví, o čem mluvím.

Na závěr mi dovolte malý osobní tip. Pokud máte možnost, vyzkoušejte masáž tělovou svíčkou. Není to pouze relaxační záležitost, ale také aromatický zážitek, který se vám bude ještě dlouho vybavovat. A nejen z důvodu, že svíčky jsou prostě cool a voňavé, ale také proto, že je to prostě odlišná masáž, kterou si zamilujete.

Tak ať už jste zarytý sportovec nebo jen občasný víkendový bojovník, dopřejte si klasickou masáž. Vaše tělo vám poděkuje, vaše duše povzdechne blahem a já se budu cítit pyšně, že jsem se podílela na šíření tohoto zdravého trendu.

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.