Holistická masáž jako součást vašeho wellness plánu

Holistická masáž jako součást vašeho wellness plánu

Holistická masáž jako klíč k wellness

Tak jako můj morče Berta miluje hrušky, já miluju holistickou masáž. Ale co to vlastně ta holistická masáž je? Není to jen nějaký wellness trend, co chvíli na nás vyskočí z internetu? Přijde vám to jako něco, co by mohlo být součástí vašeho wellness plánu? Zajímá vás, co všechno může tato masáž udělat pro vaše zdraví a pohodu? Pak je tady ten pravý článek právě pro vás!

Nejdřív něco malého o historii

Holistická masáž má kořeny až v dávných dobách našich předků. Myšlenka, že tělo a mysl jsou nerozlučně spojeny a že jedno ovlivňuje druhé, je stará tisíce let. Starověké kultury jako jsou starý Egypt, Čína nebo Indie, všechny tyto kultury využívaly prvky holistické masáže jako součást jejich léčitelství. Holistická masáž přišla na naše území teprve ve 20. století, kdy se začala šířit díky New Age hnutí. A dnes? Dnes je holistická masáž součástí wellness průmyslu a stále narůstá na popularitě.

Co to tedy je, ta holistická masáž?

Holistická masáž je typ masáže, který se zaměřuje na celkové blaho klienta a nejen na jednotlivé příznaky nebo problémy. Pojďme to rozebrat. Slovo "holistic" pochází z řeckého slova "holos", což znamená "celý". Takže když mluvíme o holistické masáži, mluvíme o přístupu ke zdraví a wellness, který bereme v potaz celou osobu - tělo, mysl a ducha.

Fyzické výhody holistické masáže

Samozřejmě, když mluvíme o masáži, automaticky nám na mysl přijde uleva od bolesti. Holistická masáž ale nabízí mnohem víc. Mohla bych pokračovat a pokračovat… No dobrá, udělám to. Může napomáhat při detoxikaci těla, zlepšuje krevní oběh a lymfatický systém, pomáhá svalům regenerovat se po námaze, snižuje hladinu stresových hormonů, pomáhá při bolesti hlavy a migrénách, ulevuje od bolesti v zádech a krku a mnohem, mnohem více.

Psychické výhody holistické masáže

Co ale teprve psychické výhody! Cílem holistické masáže je pomocí doteku a manipulace s tělem navodit hluboký stav relaxace a klidu. V tomto stavu se tělo a mysl mohou lépe regenerovat a léčit. Masáž navíc pomáhá snižovat stres a úzkost, zlepšuje kvalitu spánku, pomáhá při depresi a může výrazně zlepšit náladu.

Můj vlastní zážitek s holistickou masáží

Je 40% šance, že vám tohle povím, takže jdu do toho. Jsem nositelkou chronických bolestí zad a krku. Lékaři nemají odpovědi a já jsem zoufalá. Zkoušela jsem všechno. A pak jsem objevila holistickou masáž. Po první masáži mi bylo jasné, že tu mám něco, co mi opravdu pomáhá. Nejenže mi na pár dní zmizely bolesti, ale cítila jsem se uvolněnější a šťastnější. Od té doby je holistická masáž nedílnou součástí mého životního stylu a wellness plánu.

Tipy a rady pro začátečníky

Pokud jste jako já a bojíte se nových věcí, tak vězte, že holistická masáž je naprosto bezpečná a může být skvělým způsobem, jak začít pracovat na svém tělesném a duševním zdraví. Zde jsou několik tipů: Zaprvé, najděte si dobrého maséra. Není nic horšího, než jít na masáž a cítit se poté hůř než předtím. Zadruhé, řekněte masérovi, co vás trápí. Je vám zima? Máte bolesti? Máte strach? Je to váš čas a měli byste z něj dostat maximum. Zatřetí, nebojte se relaxovat. Skutečné výhody masáže přichází, když se uvolníte a dovolíte masérovi, aby vám pomohl. A nakonec, udělejte si z masáže rituál. Nenechte to být jen něco, co uděláte, když jste na pokraji zhroucení. Udělejte si z toho něco, co děláte pravidelně pro své zdraví a pohodu.

Závěrečné myšlenky

Skloněná nad počítačovou klávesnicí, s tělem napnutým od stresu a s myslí plnou starostí, je nyní ten pravý čas objevit krásu holistické masáže. Je to jemný, ale silný nástroj, který nám může pomoci znovu najít rovnováhu a klid. Ať už hledáte úlevu od bolesti, cestu k hlubší relaxaci, nebo prostě chcete něco skvělého pro své tělo a duši, holistická masáž by mohla být právě to, co hledáte. Tak jako Berta miluje hrušky, já miluju holistickou masáž. A možná, že vy ji budete milovat taky.

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.