Jak masáž Shiatsu může zlepšit vaše dýchání?

Jak masáž Shiatsu může zlepšit vaše dýchání?

Proč Shiatsu masáž?

Možná si říkáte: Iveta, proč bych měla zrovna vyzkoušet Shiatsu masáž? Nu, je mnoho důvodů, kromě toho, že je to jedna z nejrelaxačnějších form terapie, co jsem kdy zažila (a věřte mi, zažila jsem jich dost). Shiatsu masáže můžou mít konkrétní a hmatatelné výhody pro vaše dýchání. Ano, čtete správně. Máte problémy s dýcháním? Máte astma, bronchitidu nebo dokonce jen občasný záchvat paniky, který vás zbaví dechu? Pak byste si mohli zamilovat Shiatsu masáž tak, jako já. Něco tak jednoduchého, jako je správné dýchání, může mít obrovský dopad na naše celkové zdraví a pohodu a Shiatsu masáž může být klíčem k odemknutí těchto výhod. Dovolte mi vysvětlit.

Základní principy Shiatsu masáže

Shiatsu, jehož původ je v Japonsku, je forma tělesné terapie, která zahrnuje tlak na specifické body na těle za účelem léčení a relaxace. Slovo 'Shiatsu’ znamená ‘prstový tlak’, což dává smysl, protože terapeut používá palce, prsty a dlaně k tomu, aby vyvíjel tlak na různé části těla. Když jsem poprvé zašla na shiatsu masáž, nevěděla jsem, co od toho mám očekávat. Věděla jsem jen, že mě čeká příjemný relaxační zážitek. Ale po sezení mi bylo jasné, že to není jen o relaxaci. Je to o něčem mnohem hlubším. Je to o harmonii, rovnováze a léčení těla a mysli.

Shiatsu masáž a dýchání: Jak to funguje?

Pokud bych měla shrnout svůj zážitek ze Shiatsu masáže jedním slovem, asi bych řekla 'prolomení'. To má ale co do činění i s tím, jak šíleně moc to pomohlo mému dýchání. Když terapeut používá své prsty a palce ke stimulaci konkrétních bodů na těle, může to pomoci uvolnit blokovanou energii a zlepšit tok krve a kyslíku v těle. Jedním z hlavních důsledků toho je to, že se váš dýchací proces může zlepšit.

Uvolnění napětí a stresu

Zajímá vás, jak to všechno souvisí s dýcháním? Jde o to, že napětí a stres mohou vést k tomu, že se vaše dýchání stane mělkým a rychlým. Při shiatsu masáži však terapeut pracuje na uvolnění tohoto napětí a stresu, což vám umožňuje dýchat hlouběji a pomaleji. A víte, co se stane, když dýcháte hlouběji? Dostáváte více kyslíku do svého těla, což vám může pomoci cítit se energičtější a méně unavení.

Využití dechových technik

Během shiatsu masáže terapeut může také používat dechové techniky, které vám mohou pomoci naučit se, jak správně dýchat. Například může vás požádat, abyste se zaměřili na dýchání do břicha místo do hrudi, což je technika, která může pomoci zklidnit mysl a zlepšit celkovou kvalitu dýchání.

Moje zkušenosti s Shiatsu masáží

Až donedávna jsem měla problémy s dýcháním. Vždycky jsem cítila, že se mi nějak nedostává dechu a měla jsem pocit, že se dusím. To bylo něco, s čím jsem se potýkala mnoho let, a nebyla jsem si jistá, jak s tím něco udělat. Pak mi Ondřej, můj manžel, doporučil shiatsu masáž. Byl to ten nejlepší nápad, jaký kdy měl (a on má obvykle skvělé nápady!). Po několika sezeních jsem si všimla, že se mi dýchá mnohem lépe. Nejen to, ale také jsem se cítila méně anxiózní a stresovaná.

Radí, jak se ponořit do světa Shiatsu masáže

Pokud jste zvědaví na Shiatsu masáž a chtěli byste to vyzkoušet (a proč byste nechtěli, vždyť je to úžasné!), mám pro vás několik tipů. Za prvé, najděte kvalifikovaného terapeuta. To je důležité pro jakoukoli formu tělesné terapie, ale u Shiatsu je to particularly důležité, protože je to specializovaná forma masáže. Za druhé, buďte otevření. Můžete začít cítit účinky po první masáži, ale někdy to může trvat déle. Buďte trpěliví a nevzdávejte to, i když se nezdá, že by to fungovalo okamžitě. A konečně, požádejte svého terapeuta o rady ohledně dechových technik, které můžete vyzkoušet doma mezi sezeními, abyste maximalizovali účinky vaší Shiatsu masáže.

Věřte mi, Shiatsu masáž je zapálení svíčky, kterou si nikdy nebudete chtít zhasnout!

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.