Proč po sexu bolí hlava?

Proč po sexu bolí hlava?

Jak to funguje: Sex a bolest hlavy

Zní to jako vtip, já vím. Ale pokud jste někdy zažili bolest hlavy po sexu, víte, že to není vtipná záležitost. Možná se ptáte, proč k tomu dojde? Ať už jste to zažili sami, nebo jste o tom jen slyšeli, chtěla bych s vámi probrat, co to může způsobovat. Bolest hlavy po sexu se může zdát zvláštní, ale ve skutečnosti je to poměrně běžné. A pokud se vám to stalo, není důvod se cítit divně.

Typy bolesti hlavy spojených se sexem

Když mluvíme o bolesti hlavy, která je spojená se sexem, může jít o několik typů. První typ je ten, který začíná jako slabá bolest, která se postupně zvyšuje s rostoucím sexuálním vzrušením. Ten druhý typ je náhlá, velmi silná bolest hlavy, která nastává těsně před, během, nebo hned po dosažení orgasmu. Třetí typ je bolest, která se objeví zhruba po půlhodině od dosažení orgasmu a obvykle je spojená s menší bolestí v zátylku.

Co to zapříčiňuje?

Většina odborníků souhlasí, že je to způsobené zvýšeným krevním tlakem, který nastává během sexuální aktivity. Tlak může způsobit náhlou bolest hlavy, nebo i migrénu. Sex je forma fyzické aktivity - a jako takový může vést ke zvýšení krevního tlaku. Ovšem, nemělo by to být něco, co by vás mělo odrazovat od sexu. Naopak, sex má mnohé zdravotní výhody a je důležitou součástí zdravého životního stylu.

Příčiny bolesti hlavy spojené s orgasmem

Bolest hlavy spojená s orgasmem je častější u mužů než u žen. Zatímco konečné příčiny nejsou úplně jasné, bolest může být následkem kombinace některých faktorů - a to jak fyzických, tak psychických. Tím může být stres, úzkost nebo napětí. Některé studie razí teorii, že hormonech v těle, které se uvolňují během orgasmu, mohou být také příčinou.

Diagnostika bolesti hlavy po sexu

Diagnostikování bolesti hlavy po sexu může být trochu složité. Poprvé když vám to nastane, může být dobré navštívit lékaře pro jistotu, že to není nic závažného. Když vám lékař řekne, že je všechno v pořádku, pak se můžete podívat na jiné možné životní faktory, které by mohly způsobit tuto bolest hlavy.

Prevence bolesti hlavy při sexu

Prevence je vždy lepší než léčba, správně? Můžete se pokusit ovládat svůj dech během sexu, aby se snížil krevní tlak. Jiným způsobem je zdravý životní styl - pravidelné cvičení může pomoci zlepšit oběh a snížit krevní tlak.

Léčba bolesti hlavy po sexu

Pokud bolest hlavy přetrvává, nejdříve byste měli zvážit návštěvu u lékaře. Někdy může lékař předepsat nějaké léky na snížení krevního tlaku, nebo na zmírnění následků migrény. Je také dobré se pokusit o změnu postojů během sexu. Některé polohy mohou vyvolávat silnější bolest hlavy než jiné.

Můj vlastní příběh

Myslím, že je důležité vám říct, že i já jsem zažila bolest hlavy po sexu. Bylo to překvapení, ale po konsultaci s lékařem a vlastním průzkumu jsem zjistila, že je to celkem běžné. A co více, věřte nebo ne, našla jsem způsoby, jak s tímto nepříjemným jevem zatočit.

Závěrečné myšlenky

Není divu, že sex by měl být příjemný zážitek. Jak jsem zjistila, někdy se ale vyskytnou nepříjemné následky. Myslím si, že je důležité se nad tímto tématem zamyslet a najít způsob, jakým se tomuto nežádoucímu jevu vyhnout. A i když bolest hlavy po sexu může být nepříjemná, důležité je si uvědomit, že sex by měl přinášet radost a pohodu. A tudíž pokud jakýkoliv nepříjemný pocit přetrvává, je dobré navštívit odborníka.

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.